مشاوره تخصصی پایان نامه - مشاوره پایان نامه - پایان نامه

rt
چگونه پروپوزال خود را بنویسیم؟
آذر ۲۱, ۱۳۹۵
referencing_wordle
سبک های استناد دهی مرسوم در متون علمی
آذر ۲۱, ۱۳۹۵
نمایش همه

چگونه یک مقاله علمی-پژوهشی بنویسیم؟

isi

 

عنوان

 

چکیده (Abstract)

(۱۵۰-۲۰۰ کلمه در یک صفحه به صورت یک پاراگراف، چکیده باید جامع و بیان‌کننده‌ خلاصه‌ای از اقدامات انجام‌شده باشد. در چکیده باید از ارجاع به مرجع و ذکر روابط ریاضی، بیان تاریخچه و تعریف مسئله خودداری ‌شود، این موضوعات باید در “مقدمه” پایان نامه نوشته شود.)

کلمات کلیدی(Key Word): 3 تا ۶ کلمه

مقدمه (Introduction)

(هدف از نوشتن مقدمه این است که زمینه اطلاعاتی لازم برای خواننده فراهم آید. در طول مقدمه باید سعی شود موضوع تحقیق با زبانی روشن، ساده و به طور عمیق و جهت یافته به خواننده معرفی شود و مقدمه باید خواننده را مجذوب و اهمیت موضوع تحقیق را آشکار سازد. در مقدمه باید ارائه سوابق و اطلاعات موجود (با ذکر منبع) به روش منظم، منطقی و هدف دار، خواننده را جهت داده و به سوی راه حل مورد نظر هدایت کند. مقدمه مناسب­ترین مکان برای ارائه اختصارات و بعضی توضیحات کلی است توضیحاتی که شاید نتوان در مباحث دیگر در مورد آنها توضیح داد. سپس تا قسمت روش تحقیق می بایست ۴تا۶ تیتر متناسب با موضوع آورده شود.) حداقل ۲ صفحه باشد.

روش تحقیق (methodology)

در این قسمت روش تحقیق به صورت ساده و روان مطابق با نوع کار ارائه می شود. حداقل ۳/۲ صفحه باشد.

نتایج (Result)

مطالب این بخش تنها بر اساس یافته های حاصل از پژوهش تنظیم می گردد و شامل اطلاعات نوشتاری، جداول و نمودارها می باشد. باید از ذکر اطلاعات یکسان در الگوهای متفاوت (متن، جداول و نمودار …) پرهیز شود. البته ضروری است یافته ها در ابتدا با جملات ساده و روان بیان شده و برای بیان جزئیات به جداول و نمودار استناد شود. جداول و نمودارها دارای شماره و توضیح باشند.

بحث (Discussion)

در قسمت بحث می بایست به سؤالات پژوهش پاسخ داده شود، سپس نتایج با یافته های دیگر محققین مقایسه می گردد و دلایل تفاوت ذکر می شود. حداقل با ۵ تحقیق مربوط به سه سال اخیر مقایسه و تحلیل شود. حداقل سه صفحه باشد.

نتیجه گیری (Conclusion)

نتیجه گیری کلی از پژوهش در حد چند خط ارائه شد و در پایان چند پیشنهاد ارائه داده شود.

منابع

حداقل ۳۰ منبع استفاده شده باشد. سعی بر این باشد که از منابع خارجی به روز استفاده شود. منابع فارسی در حد یک یا دوتا قابل قبول است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *